10 cách tạo dáng chụp ảnh đẹp khi mặc váy | Flowerfarm.vn

CachHayNhat – The Si të pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan Gjithmonë në kërkim të grave për të mësuar se si të pozojnë për foto të bukura. Ky artikull sugjeron mënyra të mira, duke siguruar që nuk do të turpëroheni kur vishni një fund para objektivit të kamerës dhe gjithashtu do të merrni shumë foto të bukura dhe të kënaqshme.

Si të pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan Si të pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan


Si të pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan

Fustanet janë një pjesë e pazëvendësueshme e garderobës së vajzave si dhe valixhet e udhëtimit. Por nëse doni të dini se si të pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan, duhet të mbani mend këshillat e mëposhtme.

1. Kthehuni

Nëse mënyra për të pozuar për një foto të bukur duke veshur një fustan sa të ëmbël dhe të lezetshëm nuk ju ka bërë të ngopur dhe ka një ndjenjë lirie dhe lirie, atëherë aplikoni menjëherë teknikën e mëposhtme. Ky stil është një sugjerim për fustane me flakë, fustane me shumë shtresa, fustane të gjata, sidomos fustane princeshash dhe princeshash me dizajn paksa të sofistikuar. Mënyra e rrotullimit është gjithashtu veçanërisht e larmishme, nga 90 gradë, 180 gradë në 360 gradë. Prandaj, mund të zgjidhni sipas dëshirës bazuar në stilin e veshjes si dhe efektin e dëshiruar për të marrë.

Pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - kthehuniPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - kthehuniPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - kthehuniPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - kthehuniPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - kthehuniPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - kthehuni

2. Të përkulur

Për vajzat që nuk dinë të pozojnë për një foto të mirë duke veshur një fustan apo e duan thjeshtësinë, kjo lëvizje e prirur do të jetë një zgjedhje shumë e përshtatshme. Ato janë të lehta për t’u mësuar, të lehta për t’u kombinuar me çdo fustan, stil, ambient apo edhe fotografi gjysmë dhe të plotë. Gjithçka që duhet të bëni është të vishni një fustan të bukur, të zgjidhni këndin e fytyrës që të ndiheni të sigurt, më pas shtoni disa duar, uluni ose qëndroni sipas dëshirës, ​​anoni pak trupin dhe do të keni menjëherë një pamje “të favorshme”. .

Duke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulurDuke pozuar për një foto të mirë duke veshur një fustan - të përkulur

3. Ecni, vraponi

Të veshësh një fustan të bukur dhe të përshtatshëm për trupin, duke kombinuar më shumë dhe aksesorë, ecje – vrapim natyrshëm dhe më pas “flash” është që të kesh një foto të bukur menjëherë. Kjo mënyrë pozimi për foto jo vetëm që është super e thjeshtë, mund të aplikohet në çdo veshje, por krijon edhe një ndjenjë afërsie, gjallërie dhe veçanërisht modë. Lëvizja ndihmon gjithashtu që kostumet të bëhen më tërheqëse dhe më të dukshme, kështu që nëse doni të tregoni stilin tuaj të veshjes si një fashioniste ose të keni foto që kapin momente të shtrenjta, mos harroni të aplikoni.

Pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponiPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - ecni, vraponi

4. Kapeni, ngrini, hidhni lehtë skajin

Kjo mënyrë pozimi për foto të bukura kur vishni këtë fustan është një mënyrë e shkëlqyer për fustanet me valëzime, veçanërisht fustanet e gjata, fustanet me lule apo fustanet me materiale të lehta. Përveçse i shton gjallëri figurës, lëvizja e përdorimit të duarve për të mbajtur, ngritur ose hedhur lehtë fundin i ndihmon gratë të fitojnë pikë të buta, me temperament dhe elegante në mënyrë shumë efektive. Përveç kësaj, poza e mësipërme është gjithashtu shumë e përshtatshme për konceptin e fotografimit në natyrë ose fotografimit kur udhëtoni, ndaj duhet të mbani mend ta ruani në mënyrë që të mos vini në siklet kur qëndroni përpara kamerës.

Pozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtëPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtëPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtëPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtëPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtëPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtëPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fund - kapeni, ngrini, hidheni lehtë


5. Selfie para pasqyrës

Selfie para pasqyrës është një mënyrë për të pozuar për një foto të bukur ndërsa keni veshur një fustan, të aplikuar shpesh nga fashionistet apo vajzat që e duan fotografinë. Përveçse është i përshtatshëm si për hapësira të vogla, për skena fotografike të brendshme dhe të jashtme, kjo pozë ju ndihmon gjithashtu të tregoni veshjen tuaj si dhe avantazhin e trupit tuaj. Në veçanti, bërja e një selfie para pasqyrës është gjithashtu një nga këshillat më të mira të fotografisë së fshehur, kështu që nëse keni frikë të tregoni fytyrën tuaj ose nuk vishni grim, definitivisht nuk dëshironi ta injoroni atë.

Pozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrësPozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrësPozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrësPozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrësPozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrësPozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrësPozon për një foto të mirë me fustan – selfie para pasqyrës


6. Shikoni qiellin

Kjo mënyrë pozimi për foto të bukura kur vishni një fustan nuk ka nevojë të zbulojë fytyrën, shumë e përshtatshme për foto në natyrë, veçanërisht për vende me sfond të bukur. Prandaj, nëse dëshironi të keni një pamje natyrale dhe poetike kur vishni një fund dhe kapni peizazhin përreth, mos harroni të aplikoni këtë truk të njohur.

Pozoni për një foto të bukur ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të bukur ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të bukur ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të bukur ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të bukur ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellinPozoni për një foto të mirë ndërsa keni veshur një fustan - shikoni qiellin

7. Uluni me këmbë të shtrira ose të kryqëzuara

Të ulesh me këmbë të shtrira apo të kryqëzuara është një mënyrë për të pozuar për një foto të bukur, ndërsa veshin një fund që femrat mund ta aplikojnë kudo, në çdo koncept apo stil veshjeje. Ato janë veçanërisht të përshtatshme për kontekste të tilla si restorante, kafene ose vende publike. Përveç kësaj, poza e mësipërme është gjithashtu e përshtatshme për stilet e buta, të lezetshme, të ëmbla dhe elegante, luksoze dhe joshëse, kështu që nuk do t’ju duhet të shqetësoheni shumë.

Bëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbëtBëni një pozë të mirë ndërsa mbani një fund - uluni me këmbët e shtrira ose kryqëzoni këmbët

8. Kthejeni shpinën ose shikoni prapa

Nëse dëshironi të bëni foto, por keni frikë nga objektivi ose dëshironi të pozoni shumë thellë dhe në mënyrë misterioze, thjesht duhet të ktheni shpinën ose të shikoni pas. E garantuar për të pasur një seri fotosh sa të bukura aq edhe natyrale dhe plot art. Një këshillë e vogël që duhet të keni parasysh është se fundet pa kurriz dhe të gjatë janë super të përshtatshëm për këtë pozë. Përveç kësaj, një rol shumë të rëndësishëm luan edhe modeli i flokëve, ndaj ju lutemi kujdesuni për të, mësoni se si të bëni topuz, kaçurrela, lidhni gjysmën e parë dhe përdorni disa aksesorë si harqe, shirita koke… për të rritur nivelin e bukurisë.e bukur .

Bëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapaBëni një pozë të mirë ndërsa vishni një fustan - ktheni shpinën ose shikoni prapa

9. Përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjë

Fundet me flakë, fundet e gjata janë gjithmonë zgjedhja e parë e femrave kur synojnë të jetojnë virtual apo të udhëtojnë. Pra, sido që të jetë, duhet të ruani mënyrën për të pozuar për foto të bukura, natyrale dhe romantike të sugjeruara më poshtë.

Bëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjëBëni një pozë të mirë ndërsa keni veshur një fund - përqafoni gjunjët ose vendosni duart mbi gjunjë


10. Koordinoni me aksesorët e modës

Nëse jeni gjithmonë të shqetësuar për të pozuar për foto me duart tuaja të varura lirshëm, duke u dukur të panatyrshme, ose qëndrimet e duarve si mbështetja në ijet, vendosja e duarve në V, vendosja e duarve në faqe, etj., janë bërë shumë të njohura dhe i mërzitshëm. , atëherë mund të inovoni plotësisht duke shtuar aksesorët e duhur.

Duke folur për aksesorët, është jashtëzakonisht i larmishëm, mund të koordinoheni plotësisht me kapele, çadra, çanta, syze etj. Në varësi të stilit, mund të zgjidhni aksesorët e duhur për ju.

Kur zgjidhni aksesorët e fotografisë, duhet të merrni parasysh zgjedhjen e një sasie të moderuar për të shmangur konfuzionin kur kombinoni shumë aksesorë në trupin tuaj. Përveç kësaj, ngjyra e aksesorëve gjithashtu duhet të merret parasysh me kujdes. Ju nuk mund të përzieni si të doni, sepse kontrasti i ngjyrave do të bëjë që cilësia e figurës të ulet, duhet t’i kushtoni vëmendje përzierjes në mënyrë që ngjyra e aksesorit dhe e veshjes të bëhet sa më harmonike. Dhe mos harroni t’i kushtoni vëmendje elementeve të ndriçimit, sfondit dhe ngjyrës së veshjes.

Ndonjëherë vetëm një aksesor është një çantë për t'ju bërë jashtëzakonisht të shquarNdonjëherë vetëm një aksesor është një çantë për t’ju bërë jashtëzakonisht të shquar

Mënyrat për të pozuar për foto të bukura duke veshur një fustan që ndau CachHayNhat, nuk do t’ju duhet më të shqetësoheni se do të turpëroheni kur qëndroni para objektivit të kamerës, por të keni edhe një seri fotosh të bukura, të ngarkuara lirshëm në rrjetet sociale. Pra, çfarë prisni pa provuar mënyrat e mësipërme.

Shihni më shumë postime


20 Ide të mrekullueshme për reklamim me neon dhe fotografi të modës

Gruaja e bukur e Kirsty Mitchell që imagjinon dhe ide për fotografinë e portreteve

31 foto të bukura të maceve – Foto të bukura të maceve me syze

15 këshilla për fotografimin e maceve – Si të bëni fotografi të lezetshme macesh?

29 macet më të bukura në botë

40 fotografitë më të lezetshme të maceve – Avatari i maceve të lezetshme

Zappa – mace model në Instagram e frymëzuar nga Gigi Hadid

31 foto të maceve të lezetshme – Macet me rroba të bukura

800 imazhe të lezetshme macesh, foto të lezetshme, të trishtuara dhe qesharake të koteleve

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Call Now