Top 10 các loại hoa Tết cực may mắn nên có trong nhà | Flowerfarm.vn

Në ditët e fundit të këtij viti, familjet vietnameze janë të zëna me blerjet e luleve për të festuar Vitin e Ri tradicional, por shumë njerëz janë ende të hutuar kur zgjedhin lulet e duhura për t’i ekspozuar në shtëpi. Lulet e freskëta në ditën e Vitit të Ri shpesh nënkuptojnë fat të mirë, duke i sjellë pronarit fat dhe prosperitet. Më poshtë, Fresh Flowers 360 do të listojë 10 lulet më me fat Tet që duhet të jenë në shtëpi.

Tabela e përmbajtjes

Kuptimi i luleve në festën e Tet

Lulet e bukura në festën e Tet shiten mjaft në kopshte dhe tregje

Lulet e bukura në festën e Tet shiten mjaft në kopshte dhe tregje

Lulet janë një artikull i domosdoshëm në festën tradicionale Tet në Vietnam. Përveç zbukurimit, ato kanë edhe kuptimet e tyre që pronarët e shtëpive duan të përcjellin, me shpresë në Vitin e Ri që po vjen.Çdo lloj lule ka një kuptim, një mesazh të mirë për pronarin.. Lule të bukura në festën e Tet shiten mjaft në kopshte dhe tregje ku mund të zgjidhni. Ju keni kuptuar gjithçka Kuptimi i luleve në festën e Tet ende jo?

Cilat janë lulet me fat për Tetin?

Ju keni shumë zgjedhje me lule për festën e Tet

Ju keni shumë zgjedhje me lule për festën e Tet

Çdo pronar i shtëpisë dëshiron për një Vit të Ri të qetë, të lumtur dhe me fat, kështu që shfaqja e luleve të freskëta për fat të mirë është shumë e rëndësishme gjatë festës tradicionale Tet. Ti mund te zgjedhesh Lule per festen Tet bukur Lule të mbjella në festën e Tet Nëse dëshironi që kopshti juaj i shtëpisë të bëhet më i gjallë dhe i gjallë. Le të mësojmë rreth 10 Lulja e preferuar në festën e Tet Ju lutem!

1. Lulja e kumbullës

Kjo lule e bukur e kajsisë për Tet është e njohur në jug të vendit tonë.

Kjo lule e bukur e kajsisë për Tet është e njohur në jug të vendit tonë.

Vetëm në pranverë, lulet e kajsisë lulëzojnë në të verdhë të ndezur. Llojet lule te bukura per te mirepritur Tetin Kjo është e zakonshme në jug të vendit tonë. Në zakonet vietnameze, lulet e kajsisë përfaqësojnë pranverën, fatin dhe lumturinë. Lulja e kumbullës është gjithashtu një simbol i besnikërisë në dashuri, sepse lulëzon në kohë në pranverë. Prandaj, luleve të kajsisë u është caktuar një detyrë shumë e rëndësishme në natyrë, që është të kujtojnë pranverën që të arrijë në kohë. Përveç kësaj, t’i japësh dikujt tjetër një degë kajsie ose një tenxhere me lule kajsie është shprehje e dëshirës për miqësi të qëndrueshme.

Shihni më shumë: 200 Lule Luksoze Urimesh

2. Lulja e pjeshkës

Lulet e pjeshkës në festën Tet lulëzojnë në pranverë, duke simbolizuar fatin e mirë

Lulet e pjeshkës në festën Tet lulëzojnë në pranverë, duke simbolizuar fatin e mirë

Lulëzimi i pjeshkës është i popullarizuar në veri të vendit tonë dhe në disa rajone të ftohta. Llojet e luleve për festën Tet Kjo lule lulëzon në pranverë, duke simbolizuar fatin, lumturinë, miqësinë e ngushtë dhe intimitet të qëndrueshëm. Të mbash një pemë pjeshke në shtëpi ose t’ia japësh dikujt që dashuron është shprehje e dëshirave për një jetë të mirë, lumturi të përsosur, gëzim dhe paqe.

3. Lule mace Tuong

Cat Tuong është një lule popullore në festën Tet

Cat Tuong është një lule popullore në festën Tet

“Cat Tuong” – emri tingëllon shumë zonja. Lulet nuk janë të shkëlqyera, por nxjerrin një bukuri të ëmbël, të dashur dhe fisnike. Macja Tuong është Lulja e preferuar në festën e Tet shumë popullor me japonezët në veçanti dhe aziatikët në përgjithësi.

4. Daisies Krizantemë

Krizantemat Gerbera përfaqësojnë gëzim dhe lumturi

Krizantemat Gerbera përfaqësojnë gëzim dhe lumturi

Daisies Chrysanthemums ose shkurt “Monedha” simbolizojnë gëzimin dhe gëzimin. Bëni llojet e luleve në festën e Tet në shtëpi apo të dhurosh një buqetë me gerbera ka për qëllim të sjellë optimizëm, me mesazhin “beso se do të jetë”.

Shihni më shumë: 30 modelet e monedhave me fat

5. Krizantemë

Krizantema është një nga lulet më të njohura Tet sot

Krizantema është një nga lulet më të njohura Tet sot

Krizantema është lulja tjetër më e njohur pas luleve të kajsisë dhe pjeshkës. Sipas njeriut dhe feng shui-t, krizantema është një lule që i sjell lumturi dhe gëzim pronarit. Njerëzit shpesh shfaqin krizantemë në shtëpi për të mbledhur shumë pasuri. Ky është një nga lulet më të shitura në festën e Tet më popullor sot. Në veçanti, shumë njerëz mendojnë se, nëse e vendosni Cuc në një pozicion të ndritshëm, duke marrë rrezet e diellit, duke e bërë Cuc të ndritshëm, bekimi do të jetë më i fortë.

6. Marigolda

Krizantema Van Tho përdoret shpesh si një lule shumë e mirë për altarin në festën Tet në feng shui

Krizantema Van Tho përdoret shpesh si një lule shumë e mirë për altarin në festën Tet në feng shui

Në përputhje me emrin e tij, lulet e kumakit vendosen në shtëpi, jashtë rrugicës gjatë Tet me urime për shëndet, paqe dhe jetëgjatësi. Zakonisht përdoret si lule për altarin në festën e Tet Shumë mirë në feng shui. Për më tepër, kjo është një lule me një aromë të këndshme që në mënyrë efektive largon mizat, mushkonjat dhe insektet.

7. Sythat e trëndafilit

Sythat e rozmarinës janë emri i një lloji luleje që shfaqet me rastin e Vitit të Ri Hënor

Sythat e rozmarinës janë emri i një lloji luleje që shfaqet me rastin e Vitit të Ri Hënor

Kjo është një lule që sjell pjellori. Kuptimi plot pasardhës, pasuria do të jetë plot në vitin e ri. Sythat e trëndafilit lyhen në një mori ngjyrash të gjalla dhe shiten në tufa ose në vazo. Është një nga Lulet më të shitura gjatë Tetështë popullor me njerëzit nga Veriu në Jug me shumë mënyra dekorative.

8 . Orkide

Orkide janë lulet më të bukura dhe luksoze Tet që zbukurojnë shtëpinë e pronarit

Orkide janë lulet më të bukura dhe luksoze Tet që zbukurojnë shtëpinë e pronarit

Që nga kohra të lashta, Lani njihet ende si një lule fisnike, lulja e mbretërve mbretërorë. Orkide vietnameze kanë shumë varietete dhe përmbajnë shumë kuptime. Veçanërisht, Orkideve u është dhënë prej kohësh titulli i fisnikërisë dhe fisnikërisë midis qindra llojeve të orkideve. Përveç kësaj, ajo gjithashtu simbolizon pafajësinë dhe pastërtinë. Orkidetë janë një larmi lulesh për sa i përket llojeve dhe ngjyrave, duke u dhënë përdoruesve më shumë zgjedhje. Orkideja, përveç pamjes së saj të bukur, simbolizon luksin. Ka edhe konotacionin e një zotërie, një hollësi. Te behesh Lulet me te bukura Tet Jashtëzakonisht luksoze që zbukuron shtëpinë e pronarit.

Një shënim që orkidet mund të shfaqen në shtëpi, por të kufizuara në altarin stërgjyshëror, sepse, sipas disa këndvështrimeve, orkidet janë lule që mbajnë aromën e dashurisë.

Shihni më shumë: 40 specie elegante orkide të bardha

9. Hoa Don (Hue Ta)

Zambakët tanë janë të përshtatshëm si lule për altarin në festën e Tet

Zambakët tanë janë të përshtatshëm si lule për altarin në festën e Tet

Lulet e nuancave me shumë ngjyra kombinohen shpesh me shumë lule të tjera për t’iu ofruar altarëve të paraardhësve në festa të mëdha si Vu Lan, Tet… Njerëzit e duan këtë lule sepse kanë një natyrë të pastër shpesh. Freski e qëndrueshme, aromë e butë dhe jetëgjatë. Përveç kësaj, në zambak është fjala “Hue”, kështu që njerëzit menjëherë mendojnë për fjalën favor, në mënyrë që të shprehin sinqeritetin dhe mirënjohjen e tyre ndaj paraardhësve të tyre dhe të luten për bekime, rastin e Vitit të Ri. I përshtatshëm për të bërë lule për altarin në festën e Tet.

10. Zambak

Zambaku është një lule e bukur për Tet me një aromë të këndshme

Zambaku është një lule e bukur për Tet me një aromë të këndshme

Lili është një lule te bukura per Tet ka një aromë të këndshme, pamje shumë luksoze dhe ka shumë ngjyra si të bardhë, të kuqe, të verdhë portokalli… Kohët e fundit, njerëzit preferojnë zambakë shumëngjyrësh, lule të mëdha dhe vazo të gatshme për mbjellje për shkak të kohës. ekspozuar për një kohë të gjatë . Xham i kuq i gjallë me ngjyrë simbolizon fat të mirë, me fat. Zambakët e bardhë sjellin bukuri i pastër, shirit i lartë, do të jenë një zgjedhje e mirë për ju kur të dëshironi një vit të ri me fat dhe suksese në punë. Megjithatë, ka ende disa mendime që thonë se Ly nuk duhet të shfaqet gjatë Tet sepse simbolizojnë ndarjen.

Shihni më shumë: 30 modele zambakësh për Vitin e Ri

Modelet shumë të bukura të luleve janë të njohura në festën e Tet

Muzika pranverore është tema e vazos më të bukur të luleve Tet - Buds

Muzika pranverore është tema e vazos më të bukur të luleve Tet – Buds

Muzika pranverore është tema e poçeve Lulja më e bukur Tet – Sythat e trëndafilit të kuq tregojnë ngjyra të shkëlqyera. Dekoruar me papion dhe aksesorë. Ditën e Vitit të Ri, shtëpia është e ndritshme dhe e bukur, pranë këngës plot zhurmë pranverore, degët e verdha të kajsisë dhe degët e freskëta të pjeshkës sigurisht që nuk do të jenë të plota pa një vazo me sytha pranveror. Përveç notave tingëlluese pranverore, vazoja me sytha trëndafili zbukuron… Tet që vjen në shtëpinë tuaj është ngazëllyese, plot gjallëri dhe gëzim. Duke premtuar shumë shpresë dhe fat në vitin e ri.

Vazo me trëndafil – Pranvera ime

Vazo me lule trëndafili – Pranvera ime është mbjellë nga sythat e trëndafilit të artë që vendosen në një enë prej porcelani të bardhë, poshtë grykës së vazos është një hark ari i kufizuar me sytha trëndafili. Krijoi një bukuri delikate, unike dhe mbresëlënëse. Vendos një vazo me lule në dhomën e ndenjes, pranvera ime është kaq e ndritshme dhe e gëzueshme. Sillni një hapësirë ​​të mbushur me ngjyra pranverore për të sjellë më shumë fat në vitin e ri. Kanë Lule në vazo në festën e Tet Në këtë moment, zemra ime e do vërtet jetën dhe është e lumtur, e emocionuar dhe e shqetësuar në shpirtin tim.

Tenxhere luksoze me orkide të bardha për festën Tet

Tenxhere luksoze me orkide të bardha për festën Tet

Orkideja e bardhë e pastër është ende po aq luksoze, e bukur dhe simpatike, ndaj është shumë e përshtatshme për dekorimin e hapësirave të restoranteve dhe hoteleve të klasit të lartë. Petalet e bardha jashtëzakonisht të mëdha dhe elegante janë gjithashtu të përshtatshme si dhuratë për ditëlindje, por urime për hapjen dhe Lulet më të shitura në festën e Tet.

Një tenxhere me orkide vjollce - një lule e preferuar në festën e Tet

Një tenxhere me orkide vjollce – një lule e preferuar në festën e Tet

Sot, duke bërë Orkide vjollce në veçanti dhe orkide në përgjithësi kanë qenë shumë të njohura në familje gjatë Tet deri në Pranverë. Një tenxhere me orkide vjollce – lLulja e preferuar në festën e Tet Do të sjellë harmoni në feng shui dhe do t’i sjellë fat pronarit

Shihni më shumë: 30 sytha spektakolare të trëndafilit për natën e Vitit të Ri

Lulet Dong Tien në festën Tet përfaqësojnë lumturi të pakufishme

Lulet Dong Tien në festën Tet përfaqësojnë lumturi të pakufishme

Lulet e gerberës përfaqësojnë lumturi të pakufishme. Prandaj, lulja e gerberës u zgjodh si Lule në vazo në festën e Tet Urime për ngjarjet, lule për të dashurën/gruan tuaj në ngjarje të veçanta. Buqeta dorë më dorë është lumturia që përcillet dhe jeta bëhet më kuptimplote.

Zambaku është një lule e bukur për festën e Tet

Zambaku është një lule e bukur për festën e Tet

Çdo vit gjatë stinës së Vitit të Ri, kosha me zambakë, buqeta me zambakë dhe veçanërisht vazot me lule janë gjithmonë zgjedhja e parë e shumë familjeve në arredimin e shtëpisë. Lili është lule te bukura per Tet beje shtepine tende me elegante, beje me te ngrohte atmosferen e Tetit, ndihmoje edhe familjen tende me te lumtur..

Situata e çmimeve të luleve Tet në 2019

Në treg shiten shumë lloje të luleve më të bukura Tet

Në treg shiten shumë lloje të luleve më të bukura Tet

Ka shumë për shitje në treg lloji Lulet me te bukura Tet në mënyrë që blerësit të kenë më shumë zgjedhje me shumë lloje dhe dekorime jashtëzakonisht tërheqëse. Çmimet e luleve për Tet 2019 Varet nga moti, dëmtuesit,… Ejani në Fresh Flowers 360 për të pasur çmimiKam vënë një vazo në festën e Tetllojet lule te lira Shumë e përballueshme dhe ka tenxhere Phalaenopsis të cilësisë më të mirë. Me dizajn profesional dhe të aftë dhe ekipi i dërgesës së shpejtë do t’ju bëjë të kënaqur me shërbimin tonë.

>>> shihni më shumë: Vazot me te bukura dhe luksoze me lule Tet

Ku të blini lule të bukura për Tet?

Shoqëria Aksionare HOA FOOT 360 është e specializuar në ofrimin e llojeve të ndryshme Marrëveshje të lira lulesh Tet dhe lulet e preferuara në festën e Tet lule të lira Tet në qytetin Ho Chi Minh, lule të lira Tet në Hanoi. Ne do t’ju bëjmë të kënaqur me shërbimin tonë profesional të shpërndarjes së luleve.

Telefoni: (08)22 298 398 – 0936652727 – 0977 301 303 – 0933 055 945

Faqja e internetit: https://hoatuoi360.vn/

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Call Now