Top 12 Loài Sen đá đẹp đốt Tim Mọi Người | Flowerfarm.vn

Tani, zambak uji guri ka shumë lloje të ndryshme; dhe ata janë një nga speciet mini bonsai Ajo është e dashur nga shumë njerëz nga të rinjtë tek të moshuarit. Sepse, ka shumë lloje të bukura të sukulentëve që shfaqen falë zhvillimit të tregut, ato janë gjithnjë e më të larmishme dhe të bollshme; Nga stili në ngjyrë. Për më tepër, succulents vijnë në një larmi formash super të lezetshme dhe shumëngjyrëshe.

Llojet e bukura të lotusit prej guri i lëvizin njerëzit
Llojet e bukura të lotusit prej guri i lëvizin njerëzit

Imagjinoni sikur një ditë të kishit një kopsht zambak uji guri me lloje të ndryshme; ngjyra të ndryshme; Forma të ndryshme me siguri Kopshti i Lotusit prej guri Me shikim të parë do t’i lëkundet zemrat e të gjithëve! Këtu, ju duhet Hanoi Bonsai kërkimore 12 llojet më të mira të bimëve të shijshme që rrëmbejnë zemrat e njerëzve janë “stuhitë” në treg sot.

Llojet e bukura të sukulentëve thyejnë zemrën e të gjithëve
Llojet e bukura të sukulentëve thyejnë zemrën e të gjithëve

Identifikimi i karakteristikave të specieve të shijshme

Lotus guri aka ndër-stacion; lule guri; emri i tyre në anglisht është Succulent. Lotusi prej guri është një bimë me origjinë nga familja e bimëve të shijshme. Lotusi prej guri është një pemë e vogël, pothuajse të gjitha llojet e sukulentëve kanë vetëm gjethe pa kërcell.

Lotusi i bukur prej guri pa qepje është shumë i popullarizuar
Lotusi i bukur prej guri pa qepje është shumë i popullarizuar

Gjethet e lotusit të shijshëm, majat e gjetheve janë të zgjatura; të mbivendosura me njëra-tjetrën si petalet e zambakut po vrapojnë për të lulëzuar. Emri zambak uji guri Kjo është e mundur sepse kësaj bime i pëlqen të rritet në shkëmbinj dhe ka formën e një lule zambak uji.

Lule e bukur zambak uji Buda
Lule e bukur zambak uji Buda

Lotus guri është një bimë shumë e adaptueshme për të gjitha mjediset e jetesës, jo shumë kërkuese për kushtet e rritjes dhe zhvillimit, shumë e lehtë për t’u mbjellë dhe për t’u kujdesur për ato vazo të vogla të bukura zambak uji prej guri.

Lule e bukur zambak uji prej guri për dekorimin e brendshëm
Lule e bukur zambak uji prej guri për dekorimin e brendshëm

Llojet më të famshme të lotusit prej guri sot

Lotus guri rubin

Lotus guri rubin Konsiderohet si zambak uji më i bukur prej guri në botë. Ata janë vendas në të egra kryesisht në Amerikën e Veriut. Me bukuri dhe fuqi krenare; zambak uji gur rubin rrëmbeu zemrat e syve të panumërt që nga hera e parë që e pashë. Gjethet e shijshme kanë formën e masave të buta të gjelbërta të rubinit; Kufiri i jashtëm është i kuq i dukshëm.

Lotus i bukur me gur rubin
Lotus i bukur me gur rubin

Bukuria e jashtëzakonshme e zambak uji gur rubin duke e bërë atë një zambak uji shumë të njohur prej guri. Ato vendosen për të dekoruar tavolinën; tavolinë; raft librash; ballkon… më konkretisht, ato përdoren shpesh si dhurata unike në ditëlindje; pushime. Përveç kësaj, zambak uji gur rubin Gjithashtu ka aftësinë për të filtruar shumë mirë pluhurin, duke kufizuar substancat e dëmshme në ajër, duke ju ndihmuar të keni një mjedis jetese vërtet të freskët.

Kuptimi i bimës rubin zambak uji
Kuptimi i bimës rubin zambak uji

Lotus prej guri dollarësh

Lotus prej guri dollarësh Ky është një lloj zambak uji prej guri me bukurinë më unike në mesin e llojeve të lotusit prej guri. Kjo veçanti vjen nga gjethet e vogla; blu blu; rrumbullakët si monedha dollarësh. Ato nënkuptojnë pasuri; Bekimet për pronarin. Kjo specie e shijshme është shumë e përshtatshme për dekorimin e dyqaneve të çajit me qumësht, kafenetë etj.

Lotus prej guri rozë të dollarit
Lotus prej guri rozë të dollarit

Përveç vlerave që guri i dollarit zambak uji sjell; pastaj janë edhe lloji i lotusit prej guri që rrëmben zemrat e të gjithë ndjekësve të lotusit prej guri sepse trupi i tyre ka shumë ngjyra në varësi të llojit. Ka një vitalitet të hollë të shoqëruar nga një bukuri harmonike në formë dhe ngjyrë.

Lotusi prej guri dollarësh nuk përdoret si dhuratë
Lotus prej guri pink dollar i përdorur si dhuratë

Lotus me gur kafe

Lotus me gur kafe aka zambak uji me akull me çokollatë; Konsiderohet si një zambak uji prej guri që simbolizon lidhjen e qëndrueshme të miqësisë dhe dashurisë. Ngjyra e gjetheve të lotusit prej guri kafe varet kryesisht nga sasia e dritës që merr bima; zakonisht kafe ose vjollcë-e zezë.

Pemë zambak uji prej guri kafe
Pemë zambak uji prej guri kafe

Pavarësisht nga zambak uji prej guri kafe Ngjyra nuk është aq shumëngjyrëshe sa speciet e tjera të shijshme, por përmban një bukuri të fortë dhe personale. Prandaj, lotusi me gurë kafe është një nga zgjedhjet e para të atyre që kanë një stil të sigurt dhe të guximshëm.

Pemë zambak uji prej guri kafe
Pemë zambak uji prej guri kafe

Lotus me gur trëndafili të zi

Që nga emri, zambak uji me gur trëndafili të zi ka treguar gjithashtu se është lloji më i ngjashëm me trëndafilat e sukulentëve. Ngjyra e saj nuk shkëlqen si llojet e tjera të sukulentëve; por ka bukurinë e një trëndafili të vërtetë. Simboli i flakës së dashurisë po dridhet brenda atyre dashurive të fshehta.

Bukuria e lotusit me gurë trëndafili të zi
Bukuria e lotusit me gurë trëndafili të zi

Me përmasat e tij të vogla, zambak uji me gur trëndafili të zi shpesh mbillen në vazo të bukura dekorative për tavolina studimi; tavolinë; dekorim i raftit të murit ose kafenesë. Tenxhere me lotus me gur trëndafili të zi Me siguri do ta bëjë hapësirën tuaj më të bukur dhe më të bukur.

Tenxhere me lotus me gur trëndafili të zi
Tenxhere me lotus me gur trëndafili të zi

Lotusi i Gurit të Budës

Lotusi i Gurit të Budës është i sjellshëm zambak uji guri njihet si zambak uji guri me fat; Sepse i sjell gjithmonë fat pronarit. Mund të them Lotusi prej guri i Budës është një lloj zambak uji prej guri ka më shumë gjethe si statuja e Budës me mijëra sy dhe mijëra duar. Gjethet e saj rriten të rrumbullakëta, të vendosura në mënyrë të barabartë rreth boshtit si gonxhe lotusi ku Buda e vendosur.

Stone zambak uji Buda ajo mbolli enë terrakote
Stone zambak uji Buda ajo mbolli enë terrakote

Për shkak të arsyeve të mësipërme, lotusi prej guri i Budës përdoret shumë gjerësisht. Në veçanti, përdoret si një dhuratë për të gjithë për të zëvendësuar dëshirat që njerëzit duan t’i dërgojnë njëri-tjetrit fat dhe plotësi.

Pemë zambak uji guri i Budës
Pemë zambak uji guri i Budës

Nefriti i gurit të Lotusit

Ndryshe nga llojet e tjera të sukulentëve, lotus jade kanë vitalitet elastik që simbolizon këmbënguljen; Këmbëngulje dhe përjetësi dashurie. Rreth Feng Shui, bima e lotusit lodh është bima që sjell fat në para; prosperitet në rrugën e famës dhe paqe të butë për pronarin.

Bima e lotusit Jade
Bima e lotusit Jade

Pavarësisht pamjes së tij të vogël, kuptimi dhe përdorimi i këtij zambak uji prej guri nuk është aspak i vogël. Nefriti i gurit të Lotusit shpesh i jepen njëri-tjetrit, duke dërguar dashuri të ngrohtë për të kultivuar dashurinë dhe miqësinë më shumë ngjitës.

Bukuria e lotusit të lodh
Bukuria e lotusit të lodh

Lotus guri me katër drejtime

Arsyeja, lloji zambak uji guri Ky quhet kuaternar sepse rritet në 4 degë të ndryshme dhe fikse. Gjethet janë vendosur aq shumë njëra mbi tjetrën, duke krijuar një formë shumë të veçantë që nuk e ka asnjë bimë tjetër. Për shkak të kësaj, kjo specie zambak uji prej guri është shumë i popullarizuar me të gjithë, përveç kësaj ata ju sjellin edhe fat pa marrë parasysh se çfarë jeni duke bërë apo ku jeni.

Pemë zambak uji prej guri me katër drejtime
Bimë sukulente me katër drejtime të mbjella në vazo terrakote

Përveç kësaj, Lotus guri me katër drejtime Ai gjithashtu funksionon për të filtruar ajrin, për të thithur toksina dhe për të thithur rrezatimin nga pajisjet elektronike. Sipas shumë studimeve, është ngjyra jeshile e kësaj gjetheje zambak uji që ndihmon edhe shikimin e njerëzve për t’u çlodhur, duke sjellë përqendrim më të lartë tek njerëzit.

Lotus guri me katër drejtime
Lotus guri me katër drejtime

Lotus prej guri diamanti

Lotus prej guri diamanti aka zambak uji prej guri ndriçues, zambak uji prej guri lodh. Është një zambak uji shumë i spikatur prej guri për shkak të formës dhe ngjyrës së tij tërheqëse. Në shikim të parë doja të “bleja” një tenxhere për ta bërë timen.

Lotus prej guri noktilucent
Lotus prej guri noktilucent

Lotus prej guri diamanti përfaqëson vitalitetin dhe vullnetin për të qëndruar në të gjitha situatat e jetës, dhe në të njëjtën kohë është Simboli i dashurisë së përjetshme. Përveç kësaj, ajo gjithashtu sjell pasuri dhe paqe për pronarin. Për shkak të kuptimeve të mësipërme dhe bukurisë së saj, zambak uji gur diamanti Shumë njerëz zgjedhin të dekorojnë, si dhurata, …

Bukuria e lotusit të diamantit
Bukuria e lotusit të diamantit

Lotus guri i zemrës

Lotus guri i zemrës është një nga bukuritë më unike të specieve zambak uji prej guri. Unike nga emri deri te forma, madhësia dhe ngjyra. Lotusi i gurit të zemrës ka një formë të ëmbël dhe fleksibël dhe një ngjyrë të lezetshme. Kjo i theu zemrat shumë njerëzve kur panë këtë lloj zambak uji prej guri.

Heart Stone Lotus - Heart Stone Lotus
Heart Stone Lotus – Heart Stone Lotus

Me atë bukuri, guri i zemrës zambak uji ka fituar favorin e të gjithëve. Vendoset në tavolinën e ngrënies, tavolinën, tavolinën e studimit, këndin e ballkonit etj., por krijon edhe një ndjenjë rehatie dhe lehtësie si dashuri pasionante për të gjithë. Pse nuk i “bleni” menjëherë këto enë zambaku me gurë në zemër.

Bukuria e zambak uji guri i zemrës
Bukuria e zambak uji guri i zemrës

Lotus guri krizantemë

Lotus guri krizantemë është një lloj zambak uji prej guri shumë i njohur për të gjithë. Gjethet e kësaj bime zambak uji janë rregulluar për të krijuar një formë si një krizantemë e vërtetë. Lotusi prej guri krizantemë është një nga speciet e pakta të sukulentëve të aftë për të lulëzuar. Lulet e krizantemave në pranverë dhe rreth fundit të verës me ngjyra të gjalla (portokalli, e verdhë e ndezur) duken shumë bukur.

Bimë zambak uji guri krizantemë
Bimë zambak uji guri krizantemë

Ashtu si llojet e tjera të sukulentëve, lotusi i krizantemës ka një vitalitet shumë të fortë, nuk kërkon shumë për kushtet e rritjes dhe zhvillimit. Ata shtrihen fort për t’u zhvilluar në të gjitha kushtet. Kjo është e njëjta gjë, gur krizantemë zambak uji është një simbol i një dashurie të përjetshme, të qëndrueshme që kapërcen shumë vështirësi dhe sfida të jetës.

Bukuria e lotusit të krizantemës
Bukuria e lotusit të krizantemës

Lotus guri me krahë fluture

Kur dëgjova për herë të parë emrin e tipit zambak uji guri Hej, ndoshta mund ta imagjinoni Bukuria e lotusit prej guri dhe krahëve të fluturës. Është simbol i autenticitetit të hapësirës suaj të gjelbër. Përveç kësaj, ajo gjithashtu simbolizon pasurinë, pasurinë dhe begatinë, duke i sjellë një jetë të begatë pronarit.

Bimë zambak uji nefriti me krahë fluture
Bimë zambak uji nefriti me krahë fluture

Një gjë që duhet pranuar janë gjethet e krahët e fluturës gur zambak uji kaq unike, ato janë si fluturat me mermer blu. Nëse zotëroni një tenxhere me këtë bimë në kopshtin e shtëpisë tuaj, sigurisht që do të ndiheni interesantë dhe të kënaqur nga bukuria e tyre.

Bukuria e lotusit me krahë fluture
Bukuria e lotusit me krahë fluture

Lotus guri i kthetrave të dragoit

Lotusi i gurit të kthetrave të Dragoit është një zambak uji i bukur prej guri ka formën më të dallueshme midis succulents; Gjethet e tyre kanë formën e kthetrave të një dragoi. Ky ndryshim krijon një përshtypje në zemrat e njerëzve që nga hera e parë që e shohin këtë bimë.

Lotus guri me kthetrat e dragoit të mbjellë në miniaturë
Lotus guri me kthetrat e dragoit të mbjellë në miniaturë

Në të njëjtën kohë, në gjethe, ka linja të bardha të çuditshme dhe të çuditshme që tërheqin sytë kureshtarë. kohët e fundit, Lotus i gurit të kthetrave të Dragoit gjuhen nga shumë të rinj për shkak të veçantisë së tyre. Përveç përdorimit dekorativ, guri i kthetrave të dragoit ka edhe efektin e pastrimit të ajrit përreth, duke sjellë atmosferën më të freskët të mundshme.

Lotus guri me kthetrat e dragoit të mbjellë në vazo druri
Lotus guri me kthetrat e dragoit të mbjellë në vazo druri

Përmbledhje

Artikulli është këtu për të përfunduar, ja ku është 12 llojet më të mira të sukulentëve të bukur ua bëjnë zemrën të gjithëve të bjerë. Hanoi Bonsai Shpresojmë që përmes këtij artikulli lexuesit të mund të zgjedhin vetë enë të bukura dhe të vogla me zambak uji, të përshtatshme për lexuesit. Në të njëjtën kohë, mos harroni të ndiqni dhe mbështesni Hanoi Bonsai me ne rregull!

Vendi për të shitur lule të bukura dhe të lira zambak uji prej guri
Vendi për të shitur lule të bukura dhe të lira zambak uji prej guri

Ju lutemi na kontaktoni menjëherë kur keni nevojë:

Hanoi Bonsai One Member Co., Ltd

Adresë:

  • Dyqani 1: 628 Hoang Hoa Tham, Tay Ho, Hanoi
  • Dyqani 2: 616 Hoang Hoa Tham, Tay Ho, Hanoi
  • Dyqani 3: 583 Hoang Hoa Tham, Ba Dinh, Hanoi
  • Dyqani 4: 188 Trung Kinh, Cau Giay, Hanoi

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Call Now